Zalecenia
przed
i po zabiegu
sprawdź

Stomatologia estetyczna, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie poprawić estetykę uśmiechu. Jednak, choć w tej dziedzinie rzeczywiście chodzi przede wszystkim o efekty wizualne, nie wolno zapominać także o zdrowiu. Dlatego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonujemy na zdrowych lub wyleczonych zębach, zawsze na pierwszym miejscu stawiając aspekty zdrowotne i funkcjonalne.

Przeprowadzając zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, zawsze dbamy o uzyskanie naturalnego efektu. Staramy się, żeby pacjenci czuli się jak najbardziej komfortowo z nowym uśmiechem.

Wybielanie zębów

Zabieg wybielania zębów umożliwia ich rozjaśnienie nawet o kilka odcieni. W Orident wykonujemy go, dobierając metodę do konkretnego pacjenta, dbając o jego bezpieczeństwo, uwzględniając przy tym wrażliwość szkliwa oraz myśląc o osiągnięciu naturalnie wyglądającego uśmiechu po zakończeniu kuracji. Efekt wybielania utrzymuje się do około 2 lat, jest jednak uzależniony od diety oraz dbałości o higienę jamy ustnej.

Wybielania zębów nie przeprowadzamy: u kobiet w ciąży i w okresie laktacji, u osób poniżej 16 roku życia, u pacjentów z alergią na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe.

W Orident wybielanie zębów przeprowadzane jest z zastosowaniem dwóch technik:

  1. Wybielanie zębów nowoczesną techniką PREVDENT.

Najważniejszą zaletą systemu PREVDENT jest jego podwójnie korzystne działanie. Po pierwsze – umożliwia on wybielenie zębów podczas jednej wizyty. Po drugie – korzystnie wpływa na szkliwo, dzięki zawartemu w składzie nano-hydroksyapatytowi (nHAp), który w naturze jest głównym składnikiem szkliwa zębów (remineralizacja szkliwa i eliminacja ewentualnej nadwrażliwości).

W efekcie zabiegu można uzyskać uśmiech jaśniejszy nawet o kilka odcieni (jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta).

Zabieg jest praktycznie bezbolesny.

  1. Wybielanie zębów techniką nakładek PREVDENT – wybielanie domowe.

Domowe zestawy naprawczo-wybielające PrevDent® nHAp™ to nowa generacja wybielania zębów do stosowania w domu. Dzięki zastosowaniu nHAp™  zęby są oczyszczane i wybielane, a zębina i szkliwo są jednocześnie naprawiane, zmniejsza się nadwrażliwość, a powierzchnia zębów jest gładsza i wygląda na bardziej błyszczącą.

Pacjent otrzymuje indywidualnie dopasowaną, elastyczną nakładkę (stworzoną w oparciu o wycisk). Nakładkę wypełnia się aktywnym żelem i pozostawia na zębach na noc lub przez kilka godzin w ciągu dnia.

Mamy do zaoferowania dwa rodzaje wybielania nakładkowego:

– ZESTAW DZIENNY PrevDent® 6% nadtlenek wodoru – stosujemy w ciągu dnia, co najmniej 1.5 godziny (maksymalnie 2 godziny), przez 14 dni

– ZESTAW NOCNY PrevDent® 16% nadtlenek karbamidu – stosujemy w nocy, przez minimum 4 godziny (maksymalnie 6 godzin), przez 14 dni

Licówki porcelanowe

Licówka porcelanowa – cienki płatek wykonany z porcelany (na podstawie wycisku), nakładany na wargową (widoczną) powierzchnię zęba. Umożliwia pokrycie rozległych wypełnień, zmianę kształtu zęba, usunięcie przebarwień (np. po antybiotykoterapii), wydłużenie lub poszerzenie zęba. Przed wykonaniem licówki konieczna jest precyzyjna analiza zgryzu. Po wykonaniu wycisku w laboratorium powstaje płatek porcelany o grubości niespełna milimetra, który podczas kolejnej wizyty mocowany jest na zębie.

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe wykonywane są przez lekarza bezpośrednio w gabinecie lub przez technika w laboratorium protetycznym (po częściowym oszlifowaniu zęba i pobraniu wycisku podczas pierwszej wizyty). W trakcie drugiej wizyty lekarz przykleja licówkę za pomocą trwałego cementu dentystycznego.

Zamykanie diastemy

Zamknięcie diastemy, czyli szczeliny między siekaczami (górnymi jedynkami), wykonywane jest metodą indywidualnie dobraną dla każdego pacjenta. Najczęściej stosujemy w tym celu licówki porcelanowe lub kompozytowe, w trudniejszych przypadkach – korony.

Odbudowa startych brzegów siecznych

Starte brzegi sieczne to efekt zużycia zębów, najczęściej związany z wiekiem i/lub bruksizmem. Tak uszkodzone zęby zdradzają wiek. Odbudowa startych i wyłamanych brzegów siecznych z jednej strony odmładza uśmiech, a z drugiej – zamyka ,,rany zębinowe” (szkliwo stanowi barierę dla bodźców i drobnoustrojów, odbudowa brzegów zamyka więc wrota zakażenia dla zęba).

Starte brzegi sieczne są również często związane z parafunkcjami, takimi jak:

  • obgryzanie paznokci, ołówków,
  • łuskanie zębami słonecznika,
  • otwieranie spinek (wsuwek) do włosów,
  • otwieranie foliowych woreczków, np. od napojów, keczupu itp.,
  • gryzienie lizaków, landrynek.

Umów się na wizytę

+48 61 411 11 16

pacjent@orident.pl