Zalecenia
w trakcie
leczenia
sprawdź

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się szeroko rozumianym korygowaniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz nieprawidłowości zębowych. Choć najczęściej leczenie ortodontyczne kojarzone jest z młodymi pacjentami, tak naprawdę może – i powinno – być wdrożone w każdym wieku, jeśli tylko istnieją ku temu przesłanki medyczne.

Prowadzimy leczenie ortodontyczne dorosłych i młodzieży za pomocą stałych aparatów ortodontycznych oraz wczesnodziecięce leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatów ruchomych (istnieje możliwość zamówienia aparatu ruchomego dopasowanego kolorystycznie i graficznie do preferencji małego pacjenta). Aparat ruchomy to ważny etap leczenia ortodontycznego dzieci – włączany do leczenia w czasie intensywnego rozwoju, pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów terapeutycznych przy minimalnym wysiłku pacjenta (aparat zakładany jest na noc, kiedy dziecko śpi, oraz noszony jest zaledwie przez cztery godziny w ciągu dnia).

Leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne w Orident to przede wszystkim leczenie przywracające funkcje narządu żucia, zgodnie z założeniami stomatologii funkcjonalnej. Leczymy: wady wymowy, problemy z połykaniem, problemy z postawą, z niestabilnością okluzyjną, z żuciem oraz bruksizm. Przywrócenie i rehabilitacja funkcji narządu żucia są dla nas priorytetem. Jednakże, opracowując plan leczenia, kierujemy się także względami estetycznymi, starając się poprawić estetykę uśmiechu.

W przypadku bardziej złożonych problemów wdrażamy leczenie ortognatyczne. Jest to zaawansowana ortodoncja lecząca wady szkieletowe, takie jak: tyłozgryz, przodozgryz, zgryz otwarty – z pełną rehabilitacją stawu skroniowo-żuchwowego, bez konieczności przeprowadzania operacji chirurgicznych. Leczenie opiera się na zastosowaniu łuków MEAW, techniką prof. Sadao Sato z Japonii.

Dlaczego Orident

  • Leczenie wad zgryzu w oparciu o założenia stomatologii funkcjonalnej, techniką prof. Sadao Sato, oparte na łukach MEAW, skoncentrowane zarówno na poprawie estetyki uśmiechu, jak i na rehabilitacji funkcji narządu żucia.
  • Zaawansowana diagnostyka – obejmująca zarówno badanie z wykorzystaniem nowoczesnego tomografu komputerowego, jak i cyfrowej stomatologii, skanera wewnątrzustnego, kondylografii (elektronicznego badania stawów skroniowo-żuchwowych).
  • Indywidualne podejście – uwzględniające konkretne potrzeby medyczne i estetyczne pacjentów.
  • Ultranowoczesny sprzęt do higienizacji (zabiegi higienizacyjne włączone są do kompleksowego planu leczenia ortodontycznego w Orident).
  • Profesjonalny zespół – nasi specjaliści ukończyli cykl szkoleń z zakresu: stomatologii interdyscyplinarnej, okluzji i gnatologii według koncepcji prof. Rudolfa Slavicka i prof. Sadao Sato, prowadzonych w Orident Edukacja na licencji VieSID (Vienna School of Interdisciplinary Dentistry).
  • Doktor Szygenda, szef zespołu ortodontów, była studentką samego prof. Sadao Sato na uniwersytecie Kanagawa Dental College w Japonii.

Umów się na wizytę

+48 61 411 11 16

pacjent@orident.pl