Zalecenia
w trakcie
leczenia
sprawdź

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się szeroko rozumianym korygowaniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz nieprawidłowości zębowych. Choć najczęściej leczenie ortodontyczne kojarzone jest z młodymi pacjentami, tak naprawdę może – i powinno – być wdrożone w każdym wieku, jeśli tylko istnieją ku temu przesłanki medyczne.

Prowadzimy leczenie ortodontyczne dorosłych i młodzieży za pomocą stałych aparatów ortodontycznych oraz wczesnodziecięce leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatów ruchomych (istnieje możliwość zamówienia aparatu ruchomego dopasowanego kolorystycznie i graficznie do preferencji małego pacjenta). Aparat ruchomy to ważny etap leczenia ortodontycznego dzieci – włączany do leczenia w czasie intensywnego rozwoju, pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów terapeutycznych przy minimalnym wysiłku pacjenta (aparat zakładany jest na noc, kiedy dziecko śpi, oraz noszony jest zaledwie przez cztery godziny w ciągu dnia).

Leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne w Orident to przede wszystkim leczenie przywracające funkcje narządu żucia, zgodnie z założeniami stomatologii funkcjonalnej. Leczymy: wady wymowy, problemy z połykaniem, problemy z postawą, z niestabilnością okluzyjną, z żuciem oraz bruksizm. Przywrócenie i rehabilitacja funkcji narządu żucia są dla nas priorytetem. Jednakże, opracowując plan leczenia, kierujemy się także względami estetycznymi, starając się poprawić estetykę uśmiechu.

W przypadku bardziej złożonych problemów wdrażamy leczenie ortognatyczne. Jest to zaawansowana ortodoncja lecząca wady szkieletowe, takie jak: tyłozgryz, przodozgryz, zgryz otwarty – z pełną rehabilitacją stawu skroniowo-żuchwowego, bez konieczności przeprowadzania operacji chirurgicznych. Leczenie opiera się na zastosowaniu łuków MEAW, techniką prof. Sadao Sato z Japonii.

Dlaczego Orident

  • Leczenie wad zgryzu w oparciu o założenia stomatologii funkcjonalnej, techniką prof. Sadao Sato, oparte na łukach MEAW, skoncentrowane zarówno na poprawie estetyki uśmiechu, jak i na rehabilitacji funkcji narządu żucia.
  • Zaawansowana diagnostyka – obejmująca zarówno badanie z wykorzystaniem nowoczesnego tomografu komputerowego, jak i cyfrowej stomatologii, skanera wewnątrzustnego, kondylografii (elektronicznego badania stawów skroniowo-żuchwowych).
  • Indywidualne podejście – uwzględniające konkretne potrzeby medyczne i estetyczne pacjentów.
  • Ultranowoczesny sprzęt do higienizacji (zabiegi higienizacyjne włączone są do kompleksowego planu leczenia ortodontycznego w Orident).
  • Profesjonalny zespół – nasi specjaliści ukończyli cykl szkoleń z zakresu: stomatologii interdyscyplinarnej, okluzji i gnatologii według koncepcji prof. Rudolfa Slavicka i prof. Sadao Sato, prowadzonych w Orident Edukacja na licencji VieSID (Vienna School of Interdisciplinary Dentistry).
  • Doktor Szygenda, szef zespołu ortodontów, była studentką samego prof. Sadao Sato na uniwersytecie Kanagawa Dental College w Japonii.


FAQ

  1. Kiedy warto rozpocząć leczenie ortodontyczne?

    Leczenie ortodontyczne najlepiej jest rozpocząć u rosnących dzieci, wówczas jesteśmy w stanie ukierunkować wzrost tak, aby zapobiec rozwojowi wady szkieletowej. Leczenie można rozpocząć również u dorosłych, jest ono wtedy ukierunkowane na korektę istniejącej już wady. U dzieci najlepiej przeprowadzić konsultację już u 4-5 latków. Ortodonta będzie w stanie zauważyć ewentualne parafunkcje i nieprawidłowe nawyki, które mogłyby doprowadzić do rozwoju czy pogłębienia wady zgryzu.

  2. Czy dorośli mogą nosić aparat ortodontyczny?

    Tak, często u dorosłych pacjentów leczenie ukierunkowane jest nie tylko na estetykę, ale także na rehabilitację stawów skroniowo-żuchwowych i całego układu stomatognatycznego.

  3. Czy noszenie aparatu ortodontycznego boli?

    Po założeniu aparatu ortodontycznego i po każdej aktywacji może występować dyskomfort lub ból, który mija w ciągu kilku dni.

  4. Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?

    Czas leczenia zależy od stopnia skomplikowania wady zgryzu. Średnio do 3 lat.

  5. Czy po leczeniu trzeba nosić aparat retencyjny?

    Tak, aparat retencyjny stabilizuje zęby w nowej pozycji i zapobiega ich przesunięciom. Pacjent nosi go zgodnie z zaleceniami lekarza – na początku całodobowo, a po pierwszym okresie retencji tylko na noc.

Ceny wszystkich zabiegów uwzględniają

znieczulenie komputerowe WAND

CENNIK

konsultacja ortodontyczna 400 zł
aparat wielopętlowy – multiloop tzw. „japoński” 1 łuk 7 000-8 000 zł
aparat metalowy standardowy 1 łuk 3 300 zł
kontrola z aparatem stałym 660-1 000 zł
aparat ruchomy Schwarz – dwukierunkowy 1 250 zł
aparat ruchomy Schwarz – trzykierunkowy 1 350 zł

OPINIE

 

Dr Agnieszka Szygenda to najlepszy ortodonta, jakiego znam! Oprócz idealnie ustawionych zębów, zadbała również o moje stawy skroniowo-żuchwowe, co pomogło mi pozbyć się migren i problemów ze zgrzytaniem zębami. Moje leczenie było skomplikowane, ale zakończyło się sukcesem. Ogromne podziękowania!

Opinia Google

 

Serdecznie polecam klinikę Orident! Jeśli ktoś szuka najwyższych standardów i jakości premium, na pewno się nie zawiedzie. Moim osobistym wyborem jest podróżowanie z Gdańska do Poznania do dr Agnieszki Szygendy co miesiąc – już od dwóch lat!

Opinia Google

 

Jestem leczony ortodontycznie z powodu dość skomplikowanej wady (retrogenii) i efekty są spektakularne. Standardowe metody leczenia oferowane w gabinetach ortodontycznych skazywały mnie na operację lub tzw. kamuflaż ortodontyczny, dlatego jestem niezmiernie wdzięczny pani Agnieszce za podjęcie wyzwania i ogromne zaangażowanie.

Opinia Google

 

Polecam wizytę u dr. Justyny Sienkiewicz! Przemiła i niezwykle profesjonalna. Aż chce się wracać!

Opinia Google

Umów się na wizytę

+48 61 411 11 16

pacjent@orident.pl