Zalecenia przed i po zabiegu

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Jak przygotować się do zabiegu

Przed zabiegiem zgłoś się do lekarza, który dokładnie oceni stan jamy ustnej. Koniecznie należy wyleczyć stany zapalne dziąseł i ubytki próchnicowe, a także zabezpieczyć nieszczelne wypełnienia i zakończyć rozpoczęte leczenie kanałowe.
W ramach przygotowań do zabiegu wybielania zębów należy wykonać również higienizację, czyli oczyścić zęby z kamienia i osadów. Powinno to nastąpić minimum 3 tygodnie przed terminem zabiegu wybielania.

Zalecenia pozabiegowe

Nadwrażliwość zębów

W niektórych przypadkach, dobę po zabiegu, może występować nadwrażliwość zębów, która samoistnie ustępuje. Aby zminimalizować ten efekt, rekomendujemy stosowanie specjalnej pasty podtrzymującej, która ogranicza ryzyko wystąpienia nadwrażliwości.

Jedzenie i picie

W trakcie trwania kuracji oraz kilka dni po jej zakończeniu obowiązuje biała dieta. W tym czasie należy powstrzymać się od spożywania: kawy, herbaty, palenia papierosów oraz picia czerwonego wina, jedzenia malin, jagód, buraczków oraz picia soków i kolorowych napojów.

Wymiana wypełnień i koron

Wymianę starych, nieestetycznych wypełnień i porcelanowych koron odkłada się na okres dwóch tygodni po zakończeniu zabiegu. W tym czasie stabilizuje się kolor zębów, co umożliwia dobranie idealnego odcienia nowych wypełnień.

Umów się na wizytę

+48 61 411 11 16

pacjent@orident.pl