Kompleksowe leczenie problemu estetycznego oraz stawu skroniowo - żuchwowego

Sytuacja wyjściowa

Pacjentka zgłosiła się do nas z brakami międzyzębowymi i silnie startymi zębami z powodu bruksizmu. Zdiagnozowano również poważne zwichnięcie stawów skroniowo – żuchwowych manifestujące się głośnymi trzaskami oraz zbaczaniem żuchwy podczas otwierania.

Przebieg leczenia

Terapię rozpoczęto od szynoterapii, która miała na celu przesunięcie krążka stawowego na właściwą pozycję. Dzięki temu wyeliminowaliśmy trzaski w stawie. W kolejnym etapie konieczne było wykonanie koron rehabilitacyjnych stabilizujących uzyskaną prawidłową terapeutyczną (relację szczęki i żuchwy). W ramach terapii koronami tymczasowymi i mostami tymczasowymi odbudowującymi braki zębowe wykonaliśmy niezbędne zabiegi chirurgiczne takie jak: ekstrakcje zębów z zakażonymi korzeniami, podniesienie zatoki umożliwiające bezpieczną implantację. Wykonaliśmy również leczenia kanałowe chorych zębów.

Efekty leczenia

Poprawiła się sytuacja zdrowotna stawów – ustąpiły trzaski, zbaczanie żuchwy, ból. Naturalny kolor oraz długość zębów przednich dodały blasku i odmłodziły uśmiech.

Umów się na wizytę

+48 61 411 11 16

pacjent@orident.pl